Chudnutie brucha je jedna z najčastejších požiadaviek, ako žien tak aj mužov, ktorí túžia po zlepšení svojej postavy. Selektívne odbúravanie tuku, ako napríklad spomínané chudnutie brucha, znie ako veľmi lákavá myšlienka, je to však nemožné. Odbúravanie tuku dosiahneme jedine energetickým deficitom, tj vyšším energetickým výdajom ako príjmom a to bez možnosti výberu z ktorých partií sa tukové zásoby odbúrajú. Chudnutie brucha teda možno dosiahnuť len v rámci celkového chudnutie.

Ako dosiahnuť spomínaného energetického deficitu?

Na ovplyvnenie toho či naše brucho spolu s celým telom chudne alebo priberá nám dobre poslúžia dve mocné páky – na jednej strane je to výživa, teda energetický príjem a na strane druhej pohybová aktivita teda energetický výdaj. Rozdiel medzi menovanými pákami nazývame energetická bilancia, ktorá je rozhodujúca pre to akým smerom sa naša telesná váha mení.

Hlavnou úlohou výživy je dodať telu všetky živiny, ktoré naše telo potrebuje k životu. Chceme-li pri chudnutí brucha a ako už vieme aj celého tela použiť výživu ako zmienenú “mocno páku”, musíme sa zamerať na kvalitu a kvantitu toho, čo jeme a pijeme nech. Pre správne určenie toho čo je pre naše telo dostačujúce, správne a teda aj zdravé je najlepšie využiť odbornú pomoc výživového poradcu, ktorý sa tiež často nazýva, iným slovom, dietológ.

Rada dietológ môže byť buď vo forme toho, že nám len zostaví zdravý diétny jedálniček podľa ktorého sa potom stravujeme alebo zvolíme rozsiahlejšie komplexný program chudnutia, v ktorom s nami bude dietológ pracovať na celkovej zmene životného štýlu.

Pohybová aktivita je, ako som už spomenuli, druhú “pákou”, ktorú možno úspešne použiť na dosiahnutie cieľa chudnutie brucha. Avšak aj tu je treba postupovať opatrne a pohybovú aktivitu vykonávať v primeranom rozsahu a intenzite, tak aby nedochádzalo k preťažovaniu organizmu prvé. Pre radu aký šport, kde, kedy a ako prevádzkovať je opäť najlepšie obrátiť sa na odborníka – osobného trénera, tiež často označovaného ako animátor. Aj tu si opäť môžeme vybrať od jednoduchej rady, cez pravidelné konzultácie až po stále viac populárne cvičenia s osobným trénerom.

Kombinácia oboch vyššie uvedených spôsobov ovplyvňovania výsledku snahy o chudnutie brucha (tj tela), a skúsenosti odborníkov, ktoré k nášmu snaženia prizveme, nám dávajú veľkú šancu na úspech.

Rate this post