Slnečné lúče lákajú von a miesto jari klope na dvere už leto.

O to závažnejšie dôvod vylovit zo skrine plavky. Potrebujete zhodiť pár kilogramov, aby ste sa v nich cítili dobre? Vyzbrojte sa päticou našich tipov.

1.Dobrý plán

Dobrý plán, to je načasovanie, organizácie, odhodlanie. Začať môžete najlepšie hneď teraz. Napíšte si svoj cieľ, naplánujte si zdravý jedálny lístok na jeden týždeň dopredu, podľa zoznamu urobte zdravý nákup https://emedicine.medscape.com/article/123702-overview. Pamätajte, že chudnutie začína už v obchode s potravinami.

2.Žiadne spech

Chcete sa páčiť za mesiac niekde pri mori, alebo ešte treba za pol roka? Zabudnite na rýchla riešením chudnutie zdravej as trvalými výsledkami sa neznesie sa spech. Optimálne je strata 0,5 kilogramu za týždeň a ponáhľať by ste nemali ani pri jedle. Žiadne pojedanie postojačky alebo cestou do práce, vnímajte s vychutnávajte si každé sústo.

3.Radost z pohybu

Keď pridáte aspoň dvakrát týždenne pohyb, budete sa diviť, ako idú kilá dole. Ale pozor, voľte takú pohybovú aktivitu, ktorá vás baví, pretože jedine pohyb, z ktorého budete mať radosť si vás získa natrvalo.

4.Mějte sa radi

Všetci máme svoje slabé miesta a to je veľmi dobre bude. Keď svoje slabiny poznáme, vieme s nimi totiž pracovať. Takže buďte disciplinovaní ale nie príliš prísni. Radujte sa aj z malých úspechov a ak sa vám to zdá málo, spočítajte si, ako skvele budete vyzerať za tri mesiace, keď napriek malým klopýtnutím vytrváte.

5. Viac hláv, viac rozumu

Heslo “v dvoch sa to lepšie ťahá” u chudnutie platí dvojnásobne. Nájdite si kamarátku, kolegyňu, či zlákejte partnera a pustite sa do chudnutia spolu. Podporí to vašu pevnú vôľu, pridá radosť a nápady. Ak si neviete rady, ako vôbec začať, aký jedálniček je pre vás vhodný, čo by ste nemali pri chudnutí zabúdať, priberie profesionálneho partnera – výživového poradcu. Budete čoskoro vedieť, ako na to, a získate nad sebou pevnú ruku, kontrolu a istotu, že sa cieľ podarí.

Až dosiahnete svojho vytýčeného cieľa, nezabudnite sa odmeniť. Odmena nemusia mať vždy sladkú podobu, čo treba pekné nové šaty alebo vyraziť na dovolenku a vytiahnuť nové plavky?

Rate this post