Liposukcia laserom je liposukcia používajúca kanylu s laserovým lúčom a je podobná Ultrazvukovej liposukcii. Laserová liposukcia je modernou alternatívou liposukciou klasických. Vykonáva sa v lokálnej tumescenční anestézii, bez rezov, iba z vpichov. Nie je nutná hospitalizácia sk.wikipedia.org.

Pre zákroky laserové liposukcie sú vhodné prakticky všetky lokality tela, od liposukcia brucha, cez ovisnutej podkožia a tukové vankúše na pažiach, ale aj podbradku a ďalšie lokality.

Postup pri laserovej liposukcii

Do danej lokality sa pri zálroku zavedie drobná kanyla sily vlasca. Špeciálne vlnová dĺžka multidiodového laserového lúča (alebo ak jeho farba) sa vstrebáva práve v tukových bunkách, ktoré tak uvoľňujú svoj obsah do medzibunkového priestoru, odkiaľ je uvoľnený tuk postupne absorboval lymfatickým systémom sk.wikipedia.org. Nami používaný laser naviac silne tepelne stimuluje kolagén a väzivové štruktúry podkožia. Výsledok je tak podstatne lepšia ako pri klasickej liposukcii: koža je po zákroku vypnutá, dochádza k vyhladeniu celulitídy sú ideálne vytvarované kontúry postavy bez vzniku nerovností a nepravidelností, odpadá vznik veľkých modrín, nie je ani nutné dlhodobo používať elastické bandáže.

Výhody laserovej liposukcie

Nespornou výhodou je využitie laserovej liposukcie u inak problematicky riešiteľných a bolestivých oblastí pre klasickú liposukciu, akou sú podbradok či tvár. Laser dokáže zataviť drobná nervové zakončenia a hojenie je potom menej bolestivé. Ak ste už klasickú liposukciu podstúpili, je možné laserovú liposukciou dotvoriť jej výsledok – najčastejšie vyhladiť vytvorené nerovnosti.

Rate this post